O Akademii

Dorota i Adrian Grygier

Dorota Kiszka-Grygier i Adrian Grygier

Pionierzy i prekursorzy Tanga Argentyńskiego w Szczecinie!
Po wielu tanecznych poszukiwaniach i przygodach odnaleźli swoją wielka wspólną namiętność – TANGO.
Wspólna pasja, którą próbują „zarazić” cały Szczecin połączyła ich na dobre i złe :).
Bardzo wiele podróżują i chętnie się szkolą twierdząc, że od każdego dobrego nauczyciela można dowiedzieć się czegoś cennego.

Ich ulubieńcami i mistrzami tanga niewątpliwie są:
Ines Moussavi, Ulrich Demmel, Sven Froese
Paulina i Janek Woźniak
Alejandra Hobert i Adrian Veredice
Roberto Herrera y Natacha Poberaj
Corina de la Rosa i Julio Balmaceda

Ale uczyli sie również u takich sław jak:
Carlos Copes, Johana Copes, Miguel Angel Pla, Gabriel MissÈ, Alejandra Mantinan, Jorge Firpo, Gabriela Elias, Eduardo Perez, Chiche y Marta, Aurora Lubiz, Hugo Daniel, Martin Ojeda, Eliana Sanchez Arteaga, Veronica Palacio y Carlos Copello, Andrea MissÈ y Javier Rodriguez, Geraldine Rojas y Ezequiel Paludi, Raul Bravo, Roxana Suarez & Sebastian Achaval.

Współorganizowali przedstawienia Tango Seduction i koncert Dino Saluzzi w Szczecinie!
Brali udział w serii wyswiadów o tangu w Polskim Radiu Szczecin, Radiu Eska i TVP3 Szczecin.
Prowadzili także regularne lekcje tanga w Telewizji Pomerania.
Tańczyli pokazy na wszystkich większych imprezach tangowych w Szczecinie i kraju m. in. na koncercie Gotan Project i Bajofondo!
Stale współpracowali z klubem studenckim „Kontrasty”, DK „Słowianin”, Restauracją „Dworski”.
Stworzyli cykl spotkań „Tango na Deptaku” oraz cykliczną imprezę „Międzymiastowe Spotkania Tangowe”.
Ich znakomitymi tangowymi gośćmi były już pary niemieckie: Ines i Ulrich, Ines i Sven; argentyńskie: Aisha i Victor, Vanessa i Pablo, Pablo i Daniela; oraz oczywiście polskie: Paulina i Janek Woźniak, Kasia Press i Irek Michalewicz.

Aktualnie prowadzą regularne zajęcia w Szczecinie (w centrum i na prawobrzeżu) oraz w Przecławiu i Pampow. Kilka razy w roku prowadzą warsztaty weekendowe w Polsce i za granicą. Propagują tango argentyńskie w każdy możliwy sposób – tańczą pokazy, organizują projekcje, prelekcje o tangu, liczne warsztaty i szkolenia, milongi.

Słyną z organizacji wyjątkowych koncertów. Na ich zaproszenie w Szczecinie zagrali: już czterokrotnie Alejandro Ziegler Cuarteto, Ciudad Baigon, trzykrotnie Perfume de Mujer, Pablo Cardozo, Gullermo Rozenthuler, Sexteto Milonguero.

Są najlepszym przykładem, że wspólna pasja i entuzjazm może zdziałać cuda. Tańczyli już prawie wszędzie w Europie – w Warszawie, Berlinie, Budapeszczie, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Pradze, Stambule, Rzymie, Zurichu i Londynie. Teraz regularnie tańczą w wymarzonym Buenos Aires. Minimum raz w roku organizują również wyjazd do Buenos dla innych tangueros!

Do tej chwili swoją tangową namiętnością zarazili ponad. 500 osób. Ciekawe co będzie dalej.