8.06.2014 – Gorące Tango – koncert Sexteto Milonguero!

Sexteto Milonguero Tour 2014 Wydarzenie roku w szczecińskim świecie tangowym! Najpopularniejsza grupa tangowa świata!

Kolejny raz najpopularniejsza orkiestra tangowa Świata zagra dla nas już 8 czerwca. 🙂 Po wspaniałym majowym koncercie w Szczecińskiej Filharmonii tym razem zobaczymy ich w klimatycznych wnętrzach klubu LULU. Graja z taką energią i pasją, że ciężko jest usiedzieć. Serdecznie zapraszamy! To wydarzenie na skalę Polski!

Krótkie info o grupie :
Zespół występuje regularnie nie tylko w rodzinnym Buenos Aires, ale w całej Argentynie i innych krajach Ameryki Południowej (Brazylia, Chile, Wenezuela). W 2008 r. po raz pierwszy grupa zagościła z trasą koncertową na starym kontynencie i swoją muzyką podbiła Europę. Od tej pory z powodzeniem wielokrotnie koncertowała na wielu prestiżowych imprezach i festiwalach tangowych w Belgii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Szwecji, Szwajcarii, Turcji i Czechach.
Orkiestra założona została w 2006 r. w Buenos Aires.
Członkowie Sexteto Milonguero: 2 skrzypce (Marisol Canessa i Gustavo Garay), bandoneon (Mauricio Jost), Pianino(Juan Rivero), kontrabas (Cristian Sepúlveda) i wokalista (Javier Di Ciriaco).
Sexteto Milonguero ma w swoim repertuarze absolutnie wyjątkowe, nowe interpretacje tangowych standardów, granych przez orkiestry w latach czterdziestych tzw. Złotego Wieku tanga argentyńskiego. W swoje wykonania wplata również niektóre elementu folkloru argentyńskiego, a także ducha muzyki cuarteto.

Połączenie magii tanga argentyńskiego oraz wybitnych muzyków sprawia, że każdy występ Sexteto Milonguero dostarcza niezapomnianych wrażeń, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Dodatkowe informacje u organizatorów:
Dorota Grygier – 501009976 lub dorota@fundacjataniec.org
Akademia Tanga Adriana i Doroty Grygierwww.tango.argentino.pl

Miejsce koncertu:
Lulu Club – ul. Partyzantów 2, Szczecin
Start – g. 19:00

Bilety do nabycia w Akademii Tanga, al. Wojska Polskiego 185/3 oraz na bilety.fm
Ceny: 90 PLN (przedsprzedaż do 12.05.2014), 120 PLN (cena regularna) VIP w lożach 120/150 pln

Koncert Sexteto Milonguero - 8 czerwca 2014 Szczecin - plakat