5.11.2019 – Koncert Tanga | Dúo Ranas

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wieczór Tanga. Po raz pierwszy będziemy gościć w Szczecinie wybitnych muzyków Pablo Schiaffino i Leandro Schnaider – Dúo Ranas


Oto co o sobie piszą:

Dúo Ranas to potężny i taneczny duet tanga z Buenos Aires, założony przez Pablo Schiaffino (fortepian, aranżer i kompozytor) oraz Leandro Schnaider (bandoneon, aranżer i kompozytor).

Po trzech latach grania w mitycznej kawiarni Tortoni w Buenos Aires, w 2007 r. nagrali swoją pierwszą płytę CD, która zabrała ich w podróż z muzyką od Sokcho (Korea Południowa) aż do pięknej średniowiecznej Estonii. Zorganizowali i odbyli dwie roczne trasy po Europie, występując na kilku festiwalach, w teatrach i milongach w Niemczech, Estonii, Włoszech, Austrii, Polsce, Check Republic, Szwajcarii, Belgii, Nederland, Bułgarii, Francji, Luksemburgu, Polsce, Urugwaj i w ich ukochanej Argentynie.

W 2010 roku nagrali drugą płytę „El Limonero Real”, zawierającą ich własne kompozycje. Na płycie tej swego szczególnego głosu udzieliła Lidia Borda.

W 2013 roku skomponowali i nagrali „Suite Partoutango”, oryginalną muzykę na festiwal tango Partoutango w Veckenstadt w Niemczech.

W 2014 roku nagrali trzecią płytę CD „Jupiter”, ze szczególnym udziałem głosu Ariela Ardita i piły ręcznej Muhammada Habbibi Guerry.

W 2015 roku skomponowali oryginalną muzykę do spektaklu teatralnego „DOS, what is dissolved” z argentyńskiej firmy „DNI”.

W 2016 roku skomponowali oryginalną muzykę do kanadyjskiego filmu dokumentalnego „Viva Argentina”.

W 2018 roku nagrywają „Ich Hab Kein Heimatland” (tango europejskie) ze szwajcarską piosenkarką Martiną Hug.

W 2019 r. znajdują się w niekończącym się dialogu, który wyłania się z ich instrumentów, organizując europejską trasę po 25 krajach, przygotowując nową płytę CD i prezentując nowe kompozycje.


Termin: 5.11.2019 – godz. 19:00
Miejsce: Restauracja „A Nuż Widelec” – Szczecin, ul. Michała Ogińskiego 5
Bilety: 50 PLN
Zgłoszenia: mailowo, telefonicznie (501 00 99 76) lub na fb