Super koncert – Carlos Roulet i Edi Sanchez – Tango na Łasztowni

Super koncert - Carlos Roulet i Edi Sanchez - Tango na Łasztowni

Kiedy

11.09.2015    
20:00 - 23:59

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

CKE "Stara Rzeźnia"
Tadeusza Wendy 14, Szczecin, Zachodniopomorskie, 70-655

Rodzaj wydarzenia

Wczytuję mapę...

Tym razem gośćmi Akademii Tanga Adriana i Doroty Grygier będą znakomici artyści Carlos Roulet i Edilson Sanchez.

Duet ten Carlos (śpiew) i Edilson (gitara) w swoich interpretacjach powraca do korzeni tanga, w jego oryginalnej i tradycyjnej formie. Słychać w nich zarówno sentymentalizm, jak również ciepło i siłę tego gatunku muzycznego. Artyści,wywodzący się z dwóch różnych szkół muzycznych, wykonują tanga, walce i milongi wzbogacając je swoim własnym stylem. Ich muzyka zabierze nas w noce Buenos Aires, z ich magiczną atmosferą: patio na przedmieściach, tancerze tańczący tango na jednej płycie chodnika, a nawet serenada śpiewana pod balkonem.

Zapraszamy na ten unikalny koncert!

CARLOS ROULET – argentyński pieśniarz śpiewający tanga. Śpiewa z autentyczną argentyńską pasją i mocą, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich wokalistów Złotej Ery Tanga. Na scenie nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością, a jego interpretacje tang, zarówno na poziomie warstwy muzycznej, jak i słownej, wywołują zachwyt u słuchaczy, bez względu na to, czy śpiewa przy akompaniamencie dużej orkiestry, czy też samej gitary. Od końca lat 90-tych występują na wielu scenach teatralnych i koncertowych w Buenos Aires, śpiewał dla publiczności w Brazylii i Kolumbii, a od 2012 roku koncertuje również w Europie (Niemcy, Hiszpania, Polska, Ukraina).

EDILSON SANCHEZ – urodził się w stolicy Kolumbii – Bogocie, obecnie mieszka w Polsce na Śląsku. Wielki wpływ na jego twórczość miała tradycyjna muzyka kolumbijska, a także Blues, Jazz i oczywiście Tango. Studiował muzykę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie. Uczył muzyki, pracował m. in. jako wykładowca „Doskonalenia technik jazzowych”, „Jazz Ensemble” i „Metody gry na gitarze basowej” w Instytucie Muzycznym w Bogocie. Swoich inspiracji muzycznych szukał podróżując po świecie, by wreszcie trafić do Polski, gdzie studiował na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

 

Rezerwacje

Rezerwacja jest zamknięta dla tego wydarzenia.

One thought on “Super koncert – Carlos Roulet i Edi Sanchez – Tango na Łasztowni

  1. Pingback: 11.09.2015 – Koncert z serii Tango na Łasztowni – Carlos Roulet i Edi Sanchez | Akademia Tanga Adriana i Doroty Grygier. Tango w Szczecinie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *