Muzyka i DJ-e

Carlos Roulet & Edgardo Otero cuarteto

Duet stworzony przez Carlosa Rouleta – głos i Edgardo Otero Salvadora – bandoneon i fortepian, razem przywołują początki argentyńskiego tanga, w jego najczystszej i najbardziej tradycyjnej formie. Wnoszą niuanse, sentymentalizm i ciepło niezbędne do interpretacji tego popularnego gatunku.
Ukazują grając repertuar tang, walców i milong, swoją miłości do Tango, osiągniętej dzięki realizacji trzech podstawowych instrumentów muzyki Buenos Aires.
Każda prezentacja przedstawia obrazy z życia nocnego w Buenos Aires, tworząc magiczną atmosferę na przedmieściach Porteño, gdzie tancerze spotykają się w sąsiedztwie dziedzińców, a mężczyźni deklarują swoją miłość poprzez serenadę u stóp balkonu.
Carlos Roulet i Edgardo Otero Salvador, tradycyjne Tango argentyńskie…!!!


Luis Cono

Pochodzę z Chile, ale aktualnie mieszkam w Szwecji w Malmö. Jestem DJ Tango i organizatorem wydarzeń tangowych. Od ponad 11 lat tańczę tango. Mija muzyka na milongach jest zawsze imporwizacją, z wielką dawką energii podczas tand i cortin. Jest to moja prawdziwa pasja. Do zobaczenia!


Piotr Hajkowski

Jeden z moich nauczycieli tanga powiedział kiedyś, że aby poprawić swój taniec, powinienem słuchać dużo dobrych tang. Najpierw musiałem odkryć czym dla mnie jest dobre tango, a potem, jak dopasować do niego mój taniec. Swoją przygodę jako tango DJ zacząłem w 2005 roku w legendarnej milondze „Na Chłodnej” w Warszawie. Od tego czasu grywałem na milongach i na warszawskim Festiwalu Tanga. Potem często podróżowałem do Indii, gdzie w wolnym czasie pomagałem przyjaciółce w prowadzeniu milongi w Bangalore. Obecnie mieszkam w Kopenhadze, gdzie regularnie gram w miejscowych milongach. Jako DJ tango staram się tworzyć nastrojowe chwile, uspokajające muzyczne fale, płynne zmiany nastroju oraz miłe niespodzianki.

Marcelo Almiron

DJ Marcelo Almiron był tango DJem w Buenos Aires od 2002 r. Od 8 lat gra na milongach w różnych miastach Polski. DJ-ował także na międzynarodowych festiwalach i maratonach i jest popularnym DJem na wybranych milongach w Europie.
Gra tradycyjnie, ale bardzo osobiście: „Lubię orkiestry z lat 30 i 40-ych oraz częściowo z lat 50-ych. Nie ma dla mnie sztywnych zasad tworzenia muzyki na milongę. Jedyną regułą jakiej się trzymam to nastrój i energia na parkiecie oraz „szczęśliwe twarze tańczących”!

Grzegorz Kałmuczak

Od 16 lat gra regularnie na milongach w Poznaniu, Lubi klasyczne tanga ze złotej ery. Ulubioną orkiestrą jest Rodolfo Biagi, W tym roku mija 20 lat jak tango stało się życiową pasją.

Katharina Gewert

Jestem miłośniczką muzyki w ogóle, a muzyka tangowa ma szczególne miejsce. Jako TDJ stałam się docenionym TDJ od 2017 roku. Często gram na milongach na terenie Niemiec. Jestem znana z energii, którą udało mi się stworzyć na wieczornych milongach. Ostrożna i wrażliwa na gusty i pragnienia tancerzy i którzy są inspiracją i podstawowym bodźcem podczas milongi.

Adrian Grygier

Imprezy taneczne prowadzę od…. zawsze 🙂 Zaczęło się niewinnie już w szkole podstawowej od prowadzenia szkolnych dyskotek 🙂 Muzyka jest najlepszym towarzyszem mojego życia (oprócz oczywiście żony i dzieci :)) No ale skupmy się na Tangu. Od 1999 roku Tango tak mnie pochłonęło, że oprócz tańca, prowadzenia Akademii Tanga i uczenia innych, praktycznie każdy wolny czas spędzam na wyjeździe tangowym, na milondze lub po prostu słuchając tanga. Grając obserwuję ludzi, ich nastrój i staram się dobierać muzykę do panującej atmosfery. Uwielbiam tanga z okresu 20-40 lat ubiegłego stulecia. Choć często jakościowo odbiegają od współczesnych wykonań to jest w nich serce i wielkie emocje 🙂 Uwielbiam D’Arienzo, Biagi’ego, Vargasa, Canaro, Di Sarli. Cóż Tango to moje życie!