Miejsca

Interferie Medical SPA Świnoujście

W tym miejscu odbywają się wszystkie milongi festiwalowe.

Nowoczesny i stylowy hotel Interferie Medical SPA znajduje się zaledwie 300 metrów od szerokiej piaszczystej plaży. Swoim Gościom oferuje on bezpłatne WiFi, bogate zaplecze rozrywkowe, spa oraz zainspirowany wyglądem beczek na piwo minibrowar Miedziowy44, w którym serwowane są przekąski i piwo rzemieślnicze.

Adres:
ul. Uzdrowiskowa 15

Muszla koncertowa

W tym miejscu odbywa się koncert Carlos Roulet i Edgardo Otero Cuarteto.

Muszla koncertowa znajduje się w ścisłym turystycznym centrum Świnoujścia, co sprawia, że jest idealnym miejscem do organizowania koncertów, kabaretonów i innych wydarzeń kulturalnych odbywających się tu w sezonie letnim.  Scena powstała w miejscu dawnego Konzertpavillon. Została wybudowana w 1926 roku w miejscu drewnianej konstrukcji, która znajdowała się tam wcześniej.

Adres:
Promenada


Wyświetl większą mapę

Miejski Dom Kultury w Świnoujściu

W tym miejscu odbywają się wszystkie lekcje i warsztaty festiwalowe.

Miejski Dom Kultury jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. Istniejemy od 1954 roku. Realizując swoją misję, Miejski Dom Kultury wspiera i tworzy warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, prowadzi różnorodne formy wychowania estetycznego, upowszechnia i udostępnia różnorodne dziedziny sztuki, zaspokaja i rozwija potrzeby kulturalne mieszkańców miasta.

Adres:
ul. Wojska Polskiego 1/1


Wyświetl większą mapę

Świnoujście to wyspy zdrowia, nowoczesnych technologii i wielu kultur. Miasto, które intryguje wyspiarskim położeniem i charakterem, stanowiąc wyzwanie do różnorodnych kreacji w każdej dziedzinie. Otwartością i gościnnością przyciąga zarówno turystów, jak i ludzi gotowych do podejmowania życiowych wyzwań. To miasto, które warto zwiedzać, w którym warto odpoczywać, inwestować – po prostu warto żyć.

Zapraszamy do fascynującej wędrówki przez wielokulturowe przygraniczne miasto, położone w najdalej wysuniętym na północny zachód zakątku Polski.  „Tu zaczyna się Polska” – mawiają mieszkańcy Świnoujścia i mają rację. Na specyficzny, unikatowy w skali całego kraju charakter Świnoujścia wpływa w pierwszej kolejności jego położenie na 44 wyspach, otoczonych od północy wodami Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Szczecińskiego. Świnoujście jest różnorodną, dynamiczną i nowoczesną przestrzenią, w którym historia przeplata się ze współczesnością. 

Lokalizacja determinuje również kierunki rozwoju miasta. Świnoujście jest zarówno uznaną miejscowością wypoczynkową, centrum sportów wodnych i turystyki aktywnej oraz nadmorskim uzdrowiskiem o unikalnych walorach przyrodniczych, klimatycznych i leczniczych. Promenada, przez wielu porównywana do hiszpańskich czy włoskich deptaków nadmorskich, miejsce spotkań i spacerów, pięknieje z roku na rok. Czaruje południowym klimatem, architekturą obiektów hotelowych i apartamentowych, atrakcyjnymi fontannami oraz zielenią, która oddziela ciąg spacerowy od ścieżki rowerowej i ulicy. 

Rewitalizacja Parku Zdrojowego leżącego w sąsiedztwie dzielnicy nadmorskiej, w ramach której gruntownie przebudowano ścieżki, place i alejki parkowe wraz z obiektami małej architektury przywróciła parkowi funkcje rekreacyjne i społeczne, tak by integrował różne pokolenia. Liczne alejki, zapraszają w głąb parku zarówno spacerujących, jak i rowerzystów czy rolkarzy. Urządzenia do ćwiczeń zewnętrznych siłowni zachęcają do wspólnych ćwiczeń. 

Świnoujście to również ważny ośrodek gospodarki morskiej, z rozwijającym się portem handlowym i nowoczesnym terminalem promowym. Port jachtowy położony blisko centrum, otoczony zielenią Parku Zdrojowego jest największym tego typu obiektem na polskim wybrzeżu. Szczególną atmosferę, wyczuwalną niemal w każdym zakątku miasta, tworzy transgraniczny charakter tutejszego życia. 

Bogata oferta imprez kulturalnych i sportowych (m.in. Grechuta Festival, Miasto Kobiet, Pływający Festiwal Piosenki Morskiej Wiatrak, Sail Świnoujście, Maraton Świnoujście – Wolgast, Morski Turniej Tenisowy) sprawia, że Świnoujście jest miastem, w którym nie można się nudzić.

Liczne zabytki architektury, nowoczesna infrastruktura, przestrzeń przyjazna do życia i wypoczynku oraz bogactwo przyrodnicze 44 wysp regionu składają się na urok i niepowtarzalność Miasta. 
Niech owe migawki ułożą się Państwu w jedyną w swoim rodzaju opowieść o tym wyjątkowym miejscu Polski, Krainie 44 wysp.

www.swinoujscie.pl                                                                    www.swinouscie360.eu