Warsztaty

Marcelo i Luiza Almiron

Luiza i Marcelo Almiron “LOS ALMIS”
~ TANGO ARGENTYŃSKIE PROSTO Z BUENOS AIRES ~

To polsko-argentyńskie małżeństwo, które ma za sobą ogromne doświadczenie – zarówno w tangu argentyńskim, jak też innych formach tańca oraz technikach pracy z ciałem 
Uczą na stałe w Warszawie.

MARCELO – Argentyńczyk pochodzący z Buenos Aires – profesjonalny tancerz, choreograf i nauczyciel, który ma za sobą olbrzymie i wszechstronne doświadczenie, które wchłonął od najlepszych nauczycieli i maestros w Buenos Aires. Od dawna występował na prestiżowych i tradycyjnych scenach Buenos Aires (w show tangowych): La Cumparsita, Bar Sur, La Ventana, El Viejo Almacen, Homero Manzi y Cafe Tortoni.
W latach 2001-2002 występował w tango shows: 
– w Teatro Colón (z Marisą Quirogą jako główną baleriną) 
– w Una Suite de Tango w Centro Cultural Borges – wspólnie z tancerzami Teatru Colón 
Wygrał 2 nagrodę na Mistrzostwach Świata w Tangu organizowanych przez La Virutę i Tangautę w 2002 r. 

LUIZA – żona Marcela, jest jedną z pierwszych tancerek i nauczycielek tanga w Polsce. Od 2009 r. pracuje razem ze swoim mężem Marcelo. W Buenos Aires pracowała, ucząc tanga z Oskym Casasem w jednej z najpopularniejszych tradycyjnych milong: w El Beso (2007-2008). Razem z Oskym tańczyli pokazy na takich milongach jak „Milonguita” i „Cachirulo” w Buenos Aires.
Ze swoim byłym partnerem Jakubem Korczewskim otworzyła pierwszą regularną szkołę tanga w Polsce (2003) i pracowała z nim przez 5 lat. We współpracy z Luisem Bianchi (tancerz z Buenos Aires) wyprodukowała pierwsze polskie show tangowe dla teatru („Tango Historias”, 2006), w którym występowała także jako tancerka (Warszawa i Koszalin 2006). W 2004 r. tańczyła pokaz tanga podczas „Tango Argentino Show” Juana Carlosa Copesa – legendy tanga, tancerza i choreografa znanego z filmu “Tango” Carlosa Saury.

Terminy warsztatów:
Sobota 28.09 godz. 10-13 – Warsztaty temat 1 i 2
Niedziela 29.09 godz. 10-13 – Warsztaty temat 3 i 4

NOWOŚĆ! Technika Tanga dla Pań
Sobota 28.09 godz. 13-15
CENA 75PLN

Tematy warsztatów:
1. Interesujące rozwiązania w krzyżykach i kanapkach
2. Milonga – rozwiązania oparte na rebotes i ich kombinacjach + mały skoczek 🙂
3. Typowe i nietypowe baridy w bliskim trzymaniu
4. Figury obrotowe i obroty w walc tangu

Technika dla Pań

Jeśli chcesz być:

  • Piękna i przykuwająca uwagę
  • Precyzyjna i elegancka
  • Zmysłowa i muzykalna
  • Dynamiczna i elastyczna
  • Obecna i pewna w tańcu

to te zajęcia są dla Ciebie!!!

Poznasz tutaj koronkowe zawiłości tangowego kunsztu i kobiecej techniki, podstawy i subtelności, które składają się na jakość i piękno Twojego tańca. Podczas zajęć będziemy pracować nad świadomością ciała począwszy od prostych i podstawowych elementów aż do bardziej wyszukanych i trudnych detali.

w programie zajęć: postawa, chodzenie, prowadzenie nóg, rola oddychania, równowaga, dysocjacja, świadomość ruchu spiralnego, pivot, różne rodzaje ocho- ich dynamika i muzykalność.

Zakres elementów dopasujemy do poziomu grupy.

Adrian i Dorota Grygier

Pionierzy i prekursorzy Tanga Argentyńskiego w Szczecinie!
Po wielu tanecznych poszukiwaniach i przygodach odnaleźli swoją wielka wspólną namiętność – TANGO.
Wspólna pasja, którą próbują “zarazić” cały Szczecin połączyła ich na dobre i złe :).
Bardzo wiele podróżują i chętnie się szkolą twierdząc, że od każdego dobrego nauczyciela można dowiedzieć się czegoś cennego. Uczyli się u takich sław jak:
Carlos Copes, Johana Copes, Miguel Angel Pla, Gabriel MissÈ, Alejandra Mantinan, Jorge Firpo, Gabriela Elias, Eduardo Perez, Chiche y Marta, Aurora Lubiz, Hugo Daniel, Martin Ojeda, Eliana Sanchez Arteaga, Veronica Palacio y Carlos Copello, Andrea MissÈ y Javier Rodriguez, Geraldine Rojas y Ezequiel Paludi, Raul Bravo, Roxana Suarez & Sebastian Achaval.

Współorganizowali przedstawienia Tango Seduction i koncert Dino Saluzzi w Szczecinie!
Brali udział w serii wyswiadów o tangu w Polskim Radiu Szczecin, Radiu Eska i TVP3 Szczecin.
Prowadzili także regularne lekcje tanga w Telewizji Pomerania.
Tańczyli pokazy na wszystkich większych imprezach tangowych w Szczecinie i kraju m. in. na koncercie Gotan Project i Bajofondo!
Stale współpracowali z klubem studenckim “Kontrasty”, DK “Słowianin”, Restauracją “Dworski”.
Stworzyli cykl spotkań “Tango na Deptaku” oraz cykliczną imprezę “Międzymiastowe Spotkania Tangowe” i „Gryf Tango Maraton”

Aktualnie prowadzą regularne zajęcia w Szczecinie, kilka razy w roku prowadzą warsztaty weekendowe w Polsce i za granicą. Propagują tango argentyńskie w każdy możliwy sposób – tańczą pokazy, organizują projekcje, prelekcje o tangu, liczne warsztaty i szkolenia, milongi.

Słyną z organizacji wyjątkowych koncertów. Na ich zaproszenie w Szczecinie zagrali: już czterokrotnie Alejandro Ziegler Cuarteto, Ciudad Baigon, trzykrotnie Perfume de Mujer, Pablo Cardozo, Gullermo Rozenthuler, Sexteto Milonguero.

Są najlepszym przykładem, że wspólna pasja i entuzjazm może zdziałać cuda. Tańczyli już prawie wszędzie w Europie – w Warszawie, Berlinie, Budapeszczie, Paryżu, Barcelonie, Amsterdamie, Pradze, Stambule, Rzymie, Zurichu i Londynie, Porto, Buenos Aires.

Terminy lekcji:
Piątek 27.09 godz. 18
Sobota 28.09 godz. 15

Warsztaty Akademia Tanga - Festival Tanga w Świnoujściu