Koncert 3-o-3 Tango Fusion

Kiedy

13.07.2017    
19:00 - 20:30

Rezerwacje

Rezerwacja zamknięta

Gdzie

Klub Muzyczny "Browar Polski"
Dworcowa 20, Szczecin, Zachodniopomorskie, 70-001

Rodzaj wydarzenia

Wczytuję mapę...

3-0-3 TANGO FUSION (czyt. Tresotres), ma swój początek w Buenos Aires, w Argentynie, bowiem w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban. Najważniejsze wydarzenia z historii zespołu:
1999 – ukazuje się pierwsza płyta zespołu „MUSICA CON BUENOS AIRES”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii.

2002 3-0-3 TANGO FUSION występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival.
2003 – trasa koncertowa po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech.
2004 – ukazuje się druga płyta zespołu „BUENOS AIRES NOMADE”, w której nagraniu muzykom tria towarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji „Nowa muzyka argentyńska” (Paryż).
2005 – występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille.
2009 – wydanie płyty DVD z koncertem tria.
2012 – ukazanie się płyty „TANGO-ROCK” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka Michela Payronela.
2013 – premiera najnowszej płyty „TANGOMAN”, która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzyki ze stylem głównego nurtu.
2014 – występ na COTATI JAZZ & BLUES FESTIVAL w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata” World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD.
Podobną trasę zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył w 2015 roku, wtedy to do zespolu dolączyl gościnnie Jakub Klemensiewicz – (saksofon i klarnet) grajac wspolnie koncerty na Zamku w Krokowej, w Sali Mieszczanskiej Nadbaltyckiego Centrum Kultury w Gdansku, w klubie Ucho w Gdyni, Yellow Jazzclub w Sopocie, w Starym Klasztorze we Wrocławiu, kinie „Delfin” w Ustce i wiele innych.

Zespół 303 tango fusion wystąpi w składzie:
Hernan Valencia piano
Gerardo Solnie perkusja
Pablo Nemirovsky bandoneon
Jakub Klemensiewicz gościnnie – saksofon/klarnet

Rezerwacje

Rezerwacja jest zamknięta dla tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *